WhatsApp’ı Tarayıcıdan Çalıştırmak Mümkün

Bu güne kadar WhatsApp’ı masaüstü bilgisayarlarımızdan çalıştırabilmek için birçok yola başvurduk. Bu yöntemlerin hepsi de WhatsApp tarafından resmi olarak desteklenmeyen, çeşitli araçlar yardımıyla gerçekleştiriliyordu.

Artık bilgisayarınızdan WhatsApp aracılığıyla mesajlaşmanız mümkün. Hem de WhatsApp’ın resmi desteği ile.

Yapmanız gerekenler ise oldukça basit.

  1. Telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasının son sürüm olduğunu marketinizden kontrol edin. (Android için son sürüm : 2.11.498)
  2. Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girin, menü tuşuna basın açılan seçenekler arasında “Whatsapp Web” i seçin (Android için). Karşınıza QR kod okutmak için bir pencere açılacak.
  3. http://web.whatsapp.com adresine girin (Chrome ile) ve QR kodu 2. adımla açılan pencereye okutun.

ve işte bu kadar !  Artık tarayıcınız üzerinden mesajlaşabilirsiniz. Şu an bu yöntem sadece Chrome‘da desteklenmektedir. Dolayısıyla bilgisayarınızda Chrome yüklü olmalıdır.

iOS’lar İçin Bu Özellik Yok

Bu özellik, iOS’un platform kısıtlamaları nedeniyle Apple’ın telefonlarında kullanılmamaktadır. Destekelenen işletim sistemeleri: Android, Windows Phone, Blackberry, Blackberry 10, Nokia S60.

Ayrıca bu özelliği kullanırken telefonunuz internete bağlı olmak zorunda. WhatsApp kendisini hala bir telefon uygulaması olarak gördüğünden, sistem hala telefonunuz üzerinden çalışmaya devam ediyor. Yani tüm mesajlar telefonunuz üzerinden gelip/gidiyor. Bu yöntem ile sadece aynalama işlemi gerçekleştiriliyor.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir