Uzak Masaüstü Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Arkadaşınız aradı ve bilgisayarda bir şeyi yapamadığını ve hemen gelip yapmanızı istedi. Fakat sizin işiniz var veya arkadaşınızın evine gidecek kadar yakında değilsiniz. Ya da işin kötüsü anlatılan ve yardıma ihtiyaç duyan arkadaş sizsiniz. Ne yapacaksınız? İşte burada yardımınıza TeamViewer adlı program yetişecek. Bu program sayesinde hiçbir karmaşık ayarla uğraşmadan rahatlıkla karşınızdaki kişinin bilgisayarınız kontrol edebilecek veya arkadaşınızdan yardım alabileceksiniz.

Öncelikli olarak programı bu adresten indirip kurun.

Program ticari olmayan kullanımlar için tamamıyla ücretsizdir. Eğer bu programı işiniz için kullanacaksanız lütfen lisansını alın.

Kurulumu yaparken “kişisel/ticari olmayan kullanım” seçeneğini işaretleyin.

TeamViewer

 

Eğer yardım isteyen sizseniz, yukarıdaki fotoğrafta görülen kırmızı A çemberi  ile gösterilen yerdeki ID’niz ve Şifre bölümünde yazan numaraları size yardım edecek kişiye gönderin ve arkanıza yaslanın.

Yardım edecek sizseniz , arkadaşınızdan aldığınız (yardım edeceğiniz kişinin de TeamViewer programının kurulu olması gerekir) ID’yi mavi B çemberinde ilgili yere yazın, daha sonra şifreyi isteyecek onu da yazdıktan sonra artık kontrol sizde.

Programı kullanırken dikkatli olun ID ve şifreniz yetkisiz ve kötü niyetli kimselerin eline geçmesin.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir