Ücretsiz Yandex.Navigasyon Kullanımda

18.10.2013-Güncelleme, ülkemizde de kullanımda olan Galaxy S4 (GT-I9500) için de Rusya’da başlamıştır.

Yaklaşık 1 Ay önce yaptığımız haberde, Google’ın ülkemize bir türlü kullanıma açmadığı Google Navigasyona alternatif bir navigasyon hizmetinin Yandex tarafından sunulacağını söylemiştik. Geçtiğimiz günlerde Yandex Navigasyon hizmetini ülkemize ücretsiz bir şekilde kullanıma açtı. Açıkçası bu haber bizler için oldukça sevindirici çünkü, bu hizmet tam anlamıyla ücretsiz navigasyon hizmetini sunan ilk uygulama. Ayrıca Google’ın navigasyon uygulamasını da beklemek zorunda değiliz.

Özellikleri

  • Trafik yoğunluğu ve yol durumu hakkında gerçek zamanlı bilgi
  • Sesli komut ile arama yapabilme ve yol tarafi alabilme
  • 3 boyutlu binalar
  • Gece/Gündüz modu
  • Yazamaya gerek duymadan, sesli arama

Yandex Navigasyonun en önemli artısı trafiğe göre alternatif rotalar çizebilmesi ve anlık olarak trafik durumunu gösterebilme. Ayrıca sesli komutlar ile sürüş yaparken bile kolay kullanım olanağı sunuyor. Ayrıca gitmek istediğiniz rotayı çizdikten sonra, yeni yerler ekleyerek rotanızı güncelleyebilirsiniz. Ve hepsinden de güzel özelliği ise tamamen ücretsiz olması. Bu özelliklerinden dolayı tüm navigasyon uygulamalarının birkaç adım önüne geçiyor.

Uygulama Android ve iOS platformları için kullanıma sunulmuş durumda. Aşağıdaki bağlantılardan uygulamayı indirebilirsiniz.

Android        iOS

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir