Kaybolan Android Cihazınızı “Cihaz Yöneticisi” İle Bulun

iOS kullanıcılarının uzun süreden beri kullandığı bu özelliğe sonunda Android kullanıcıları da kavuşuyor. Bu yeni özellik sayesinde kaybolan veya çalınan cihazınızın yaklaşık yerini tespit edebilecek, telefonu yüksek sesle çaldırabilecek ve içerisindeki herşeyi uzaktan tek tıkla silebileceksiniz.

Nasıl Aktif Edilir?

Önce telefonumuzda “Ayarlar>Güvenlik>Cihaz Yöneticileri” sekmesinden “Android Cihaz Yöneticisini” aktif ediyoruz. Böylelikle telefonumuzun bu özelliği aktif hale geliyor. Daha sonra bu adrese girerek telefonuzumuzu kontrol etmeye başlıyoruz.

Şunu da belirtelim yaptığımız testler sonucunda iki büyük sorun ile karşılaştık.

1-Eğer telefonda GPS açık değilse konum tespiti yapamıyor. Özellik çalıştırıldığında GPS otomatik olarak devreye girseydi daha iyi olurdu. Bu durumda telefonu çalanların GPS’i aktif etmesini beklememiz gerekecek veya telefonumuzun GPS’i kapalı ise bulamayacağız.

2-Telefon internete bağlı değil ise telefon üzerinde hiç bir etkimiz olmuyor. SMS komutları ile telefonu kontrol edebilseydik, telefon kapalı olsa bile en azından konum bilgilerini alıp, içeriğini silebilirdik.

3-Telefonu çaldır seçeneğinin tutarsız çalıştığını gördük. Kimi zaman hiç çalışmadı, kimi zaman ise çok geç aktif hale geldiğini gördük.

Sonuç olarak yaptığımız testler sonucunda “Android Cihaz Yöneticisinden ” memnun kalmadık. Bu hizmetten daha iyi olan 3. parti uygulamaların mevcut olduğunu gördük.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir