iOS 9 Jailbreak Nasıl Yapılır?

iOS kullanıcılarının, her iOS güncellemesinden sonra beklediği jailbreak iOS 9 için de Pangu ekibi tarafından yayınlandı.

iOS 9 Jailbreak Hangi Cihazlar İçin?

Pangu ekibinin yayınlamış olduğu jailbreak aracı; iPod touch, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6s, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad, iPad Air, ve iPad Air 2 için çalışmakta.

iOS 9 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Pangu ekibinin iOS 9 için geliştirdiği jailbreak aracını buradan indirin.

  • Her ihtimale karşı cihazınızı iTunes veya iCloud ile yedekleyin.
  • Ayarlar>Parola bölümünden Parolayı kapatın.
  • Ayarlar>iCloud>iPhone’umu Bul bölümünden bu özelliği Pasif hale getirin.
  • Cihazınızı Uçak Moduna alın.
  • Pangu programını yönetici olarak çalıştırın, cihazınızı bilgisayara bağlayın ve Pangu programından Start tuşuna basın ve bekleyin. Cihazınız açılıp kapanacak ve Cydia uygulaması cihazınıza yüklenmiş olacak. Cydia uygulamasına girerek repoların güncellenmesini bekleyin.

Sorun Giderme

OTA güncelleştirmeleri iOS sistem dosyalarını etkilediğinden, jailbreak girişiminiz başarısızlıkla sonuçlanabilir. Bu sorunun üstesinden gelmek için cihazınıza “Restore” işlemini yaparak sıfırlayın ve tekrar deneyin.

“Disk Neredeyse Dolu” şeklinde bir uyarı alırsanız, dikkate almayın. Çünkü jailbreak işlemi esnasında Pangu aracı cihazınızın sistem bölümüne dosya yazacaktır. Jailbreak işleminden sonra bu uyarı kendiliğinde kaybolacak, sizin bir şey yapmanıza gerek yok.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir