Hotspot Shield Alternatifi 5 Ücretsiz VPN (Yasaklı Sitelere Giriş) Programı

Şüphesiz ki Hotspot Shield en iyi VPN programı, fakat son zamanlarda uygulamış olduğu günlük ve aylık kotalar yüzünden kullanımında sıkıntılar oluşabiliyor. Ülkemizdeki site engellemeleri gözönünde bulundurulduğunda da bir VPN programı (yasaklı sitelere giriş programı) kullanmak kaçınılmaz bir hal alıyor. Biz de sizler için Hotspot Shield’in alternatifi olabilecek 5 programı bir araya getirdik.

1. CyberGhost VPN

CyberGhost-VPN-Hotspot-Alternative

 

Hotspot Shield’in belki de en iyi alternatifi bu program. CyberGhost VPN Windows, Mac, iPhone ve Android platformlarını desteklemektedir. Ayrıca ücretsiz sürümünde 14 farklı ülke, 22 sunucu, 256bit şifreleme özelliklerini kullanıcılarına sunmaktadır. Bizce ücretsiz sürüm kullanacak olan kullanıcılar için en iyi seçim bu program olacaktır.

CyberGhost VPN Anasayfa

 

2. UltraSurf

UltraSurf

Hotspot Shield’in bir diğer büyük alternatifi bu program. UltraSurf 2001 yılında kurulan Ultrareach Internet Corp’un bir ürünü ve bu program 2002 yılında piyasaya çıkmış.

UltraSurf Anasayfa

 

3. TunnelBear

TunnelBear

 

TunnelBear etkileyeci arayüzü, kolay kullanımlı, tüketici dostu güvenilir bir VPN servisi, fakat ücretsiz kullanıcılar için aylık 500 mb kotalı.

TunnelBear Anasayfa

 

4. Private Tunnel

Private-Tunnel-by-OPENVPN

 

Private Tunnel, OpenVPN altyapısını kullanan ve 2002 yılında ortaya çıkan bir VPN hizmeti. Private Tunnel, PC, MAC, Android, iOS platformlarında kullanıcının hizmetine sunulmuş durumda. Kanada, Amerika, İngiltere, İsviçre ve Danimarkada sunucuları bulunan Private Tunnel, ayrıca güçlü bir şifreleme yapısına da sahip.

Private Tunnel Anasayfa

 

5. Okay Freedom VPN

OkayFreedom-VPN-VPN-Service-Free1

 

 

Okay Freedom basit ve kullanımı kolay bir VPN hizmeti. 12 farklı ülkede sunucuları bulunmakta. Fakat ücretsiz kullanıcılar için aylık 500 mb kota uygulamaktalar.

SONUÇ

Yukarıdaki 5 VPN programı içerisindeki favorimiz CyberGhost. Hızı, arayüzü, tamamıyla ücretsiz ve kotasız oluşuyla rakiplerinin bir adım önüne geçiyor. Hotspot Shield’den sıkıldıysanız CyberGhost‘a geçmenin tam zamanı.

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
sesli chat siteleri

Gerçktende sitenizi çok beğendim verdiğiniz bu paylaşımlardan dolayi teşekkür ederim hocam elinize sağlık