Google Navigasyon Uygulaması Neden Kayboldu?

[quote_box_left]Google Navigasyonun ülkemize ne zaman kullanıma açılacağı belirsizliğini korumakta. Google navigasyona alternatif tamamıyla ücretsiz navigasyon uygulaması  Yandex Navigasyon‘u denemenizi tavsiye ederiz.[/quote_box_left]

Telefonunuzdaki “Google Haritalar” uygulamasını 7 sürümüne güncellediyseniz, telefonunuzda daha önce yüklü olan “Google Navigasyon” uygulamasının kaybolduğunu farketmişsinizdir. Zaten bu navigasyon özelliğini Google Türkiye’de kullanıma açmamıştı bu durumun nedenini ise bu yazımızda anlatmıştık.

Aslında Google’ın sunduğu hizmet hiçbir yere kaybolmadı. Sadece Google Maps uygulaması ile Google Navigation uygulaması birleştirilerek tek bir uygulama haline getirildi ve Google Haritalar adı altında kullanıma sunuldu. Fakat daha önceki Google Navigasyon uygulamasındaki sorun bu uygulamada da giderilememiş durumda. Yani anlayacağınız Google’ın navigasyon uygulaması hala ülkemizde çalışmamakta. Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi Google‘ın bu konu hakkında başvuruda bulunduğunu biliyoruz.

Eğer Google Navigasyon Türkiye’de çalışıyor olsaydı iki konum arasında yol tarifi aldığınızda bir de navigasyon seçeneği çıkması gerekirdi.

Yeni Google Maps hakkındaki bilgilere bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yeni Google Maps’teki Navigasyon hizmetinin desteklendiği ülkelere ise buradan ulaşabilirsiniz. Görüldüğü gibi listede Türkiye  ismi geçmemekte. Umarız ki Google en kısa zamanda bu sorunu çözer.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir