Google Navigasyon Türkiye’de Niye Çalışmıyor?

[alert style=”green”]Google Navigasyonun ülkemize ne zaman kullanıma açılacağı belirsizliğini korumakta. Google navigasyona alternatif tamamıyla ücretsiz navigasyon uygulaması  Yandex Navigasyon‘u denemenizi tavsiye ederiz.[/alert]

Telefon ve mobil dünyanın en iyi yazılımlarından biri olan Android’in başarası gözardı edilemez. Ülkemizde de oldukça geniş bir pazar payı elde etmiştir. Fakat Android üzerinde çalışan Google Navigasyon uygulaması ülkemizde çalışmıyor. Deneyenleriniz görmüştür uygulamayı açınca şöyle bir ekranlanla karşılaşıyoruz.

Google-navigasyon

 

 

SDN‘nin yaptığı habere göre bu durumun sebebi KKTC’nin uluslararası düzeyde belirsizliği. Google, KKTC’yi haritalarda Türkiye’nin kabul ettiği isimle belirtmediğinden Google Navigasyon hizmetini Türkiye’de kullanamıyoruz. Haritaları Türkiye’de onaylayan tek resmi kurum olan Harita Genel Komutanlığı Google’ın haritalarına onay vermemektedir.

İyi Haber

Google, güncel bir harita ile resmi olarak Harita Genel Komutanlığına başvurmuş durumda. Eğer incelenen başvuru onaylanırsa, Google Navigasyon ülkemizde de kullanıma açılacak.

4
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mavi deniz

Ne kadar sürecek?

mavi deniz

Ne kadar sürecek?