General Mobile GM 6 Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir?

Başlık her ne kadar basit gibi görünse de, ufak bir püf noktası olması dolayısıyla pil yüzdesini gösterememiş olabilirsiniz. Yazının devamında fotoğraflar ile bu işlemi nasıl yapacağınızı, yazının sonunda ise videolu anlatımı bulacaksınız. Haydi başlayalım;

General Mobile telefonlarda pil yüzdesi gösterme işlemi ayarlar menüsü altında bulunan “Sistem Arayüz Ayarlayıcısı” vasıtasıyla yapılır fakat normalde bu menüye erişim yoktur.

Sistem Arayüzü Ayarlayıcısı menüsünü açmak için bildirim çekmecesini aşağıya kaydırın ve ayarlar çarkına 3-4 saniye basılı tutun, telefon hafif titreyecek, titremeyi hissettikten sonra basmayı bırakın ve ekranda menünün açıldığına dair bir uyarı alacaksınız.

Gizli menüyü başarılı bir şekilde aktif hale getirdik. Şimdi bu menüden (Sistem Arayüz Ayarlayıcısı) “Durum Çubuğu” nu seçin.

Durum Çubuğu menüsüne girdikten sonra sayfayı aşağı kaydırdığınızda “Pil” sekmesini göreceksiniz, bu sekmeye tıkladığınızda karşınıza üç seçenek çıkacak, buradan “Her zaman yüzdeyi göster” i seçerseniz pil yüzdesi her zaman ekranınızda görünür olur.

Yukarıdaki anlatımın tamamını video olarak izlemek isteyenler buradan buyursunlar;

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir