2016 Yılının En İyi 5 Ücretsiz Antivirüsü

Sizler için piyasadaki ücretsiz antivirüsleri denedik ,test ettik ve değerlendirdik. İşte 2016’nın en iyi ücretsiz 5 antivirüsü.

Günümüzde Antivirüs koruması PC’ler için olmazsa olmaz gerekliliklerden bir  tanesi. Windows ile öntanımlı olarak gelen Microsoft Securty Essentials’a bırakılamayacak kadar önemli bir konu. Neyse ki bu işin üstesinde gelebilecek birçok seçeneğimiz mevcut. İşte bu seçeneklerden ücretsiz 5 tanesini sizin için derledik.

Güzel haber şu ki; Internet Security firmalarının ücretli ve ücretsiz sürümlerinde aynı antivirüs motorunu kullanıyor oluşu. Ücretsiz sürüm kullandığınızda daha az özelliğe sahip oluyorsunuz, spam filtresi, güvenlik duvarı ve ebeveyn denetimi gibi özellikler olmuyor yani.

Avast, AVG, Avira, Bitdefendir ve Panda temel antivirüs ve anti-malware korumasını PC’nizi ve verilerinizi korumanız için sizlere ücretsiz sunuyor.

AVG’nin son gizlilik anlaşması kullanıcıları kızdırmış görünüyor. Yeni gizlilik anlaşması AVG’ye, kişisel bilgilerinizi reklamveren ve 3. şahıslarla paylaşma hakkı tanıyor.

Bazıları bu konuda “AVG gizlilik anlaşmasında daha açık oluyor” yorumunu yapabilir, fakat bu öyle bir durum değil. Bazı programlar kişisel bilgilerinizi paylaşmak için size bir seçenek sunar, bu tamamen sizin kararınızdır. Fakat durum AVG için böyle değil. AVG ileride bu seçeneği sunacağını belirtmiş.

Bitdefendir bu konuda en iyisi, bilgilerinizi şirket dışındaki hiç kimse ile paylaşmayacağını söylüyor. Bu davranış, bir güvenlik yazılımından beklenen bir davranış. Kötünün iyisi ise kişisel bilgi paylaşımını kullanıcı seçeneğine bırakmak. Avast ve Avira’nın yaptığı gibi. Panda ise AVG gibi.

Güvenlik yazılımlarının amacı cihazlarınızı zararlı yazılımlardan korumaktır. Burada listelenen tüm programlar bunu yapıyor zaten. Ücretli programların ikinci görevi ise sizleri reklamlardan ve spamlardan korumaktır.

Lider ücretsiz antivirüs yazılımları:

Avast Free Antivirus

avast-free-av-2016

  • Değerlendirme: 3.5/5

Avast Free Antivirus kullanabileceğiniz en iyi güvenlik yazılımlarından biri. Ücretsiz olarak bir çok özellik sunuyor; tarayıcı ve uygulama analizi, güzel bir Android uygulaması, antivirüs ve anti-hırsızlık özellikleri.

Resmi Site

AVG Free Antivirus

avg-free-2016-review_thumb800

  • Değerlendirme: 3.5/5

İndirebileceğiniz iyi ücretsiz yazılımlardan bir diğeri ise AVG. Şifre koruma özelliği göz dolduran özelliklerinden. Fakat yüklerken gizlilik sözleşmesini iyi okumalısınız.

Resmi Site

Panda Free Antivirus

panda-free-antivirus-2016

  • Değerlendirme: 3.5/5

Panda ücretsiz olması yanında birkaç güzel özelliği de beraberinde sunuyor. Tarama süresinin kısalığı ile bizleri şaşırtsa da koruma düzeyi oldukça iyi.

Resmi Site

BitDefendir Antivirus Free Edition

bitdefender-free-edition-2016-review_thumb800

  • Değerlendirme: 4/5

Bitdefendir Antivirus Free Edition, programı yükledikten sonra hiç karışmak istemeyen kullanıcılar için oldukça uygun. Programı yükledikten sonra manuel tarama yapamıyorsunuz, bu özellik bazı kullanıcılar için sinir bozucu olsa da Bitdefendir’in yüksek koruma puanı bu özelliğinden kaynaklanıyor. Çünkü Bitdefendir taramalarını kendisi zamanlıyor.

Resmi Site

Avira Free Antivirus

avira-free-av-review-2016

  • Değerlendirme: 4/5

Neticede bizce bulabileceğiniz en iyi ücretsiz antivirüs Avira. Testlerden almış olduğu yüksek skorlar, sıfır maliyeti, güzel dizaynı ve kolay kullanımı Avira Free Antivirus’u oldukça cazip bir seçenek haline getiriyor.

Resmi Site

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir